Nieformalna grupa walcząca o poszanowanie prawa do życia i wolności wszystkich zwierząt oraz ich naturalnego środowiska.

środa, 5 grudnia 2018

Weganokracja VI edycja

PROGRAM! 😍🐷🐭🐶🐮🐥

 
Spotykamy się 15 grudnia od godz. 12:00 w Kulturhauz (ul. Poniatowskiego 5/2)

Wstęp wolny!

12:00 - rozpoczęcie jarmarku

12:15 - warsztaty zielarskie (o ziołach na odporność) - Kasia Rymarz


Oprócz owoców i warzyw świat roślin ofiarowuje nam także wyborne składniki, z których łatwo przygotujemy lecznicze herbatki. Zajmiemy się ziołowym abc w kontekście przeziębień. Omówimy działanie wiązówki błotnej, lipy, dzikiej róży, macierzanki piaskowej, tymianku, dziewanny, szałwii lekarskiej. Podamy domowe i sprawdzone receptury na sporządzenie własnych mieszanek zielnych na przypadłości związane z przeziębieniamo.

  12:45 - "W kieracie ubojni. Wyzysk ludzi i zwierząt" - spotkanie autorskie z Iloną Rabizo
Książka "W kieracie ubojni" przedstawia warunki pracy w zakładach mięsnych w Polsce. Autorka rozpoczęła pracę w jednej w wielkopolskich ubojni, aby móc dotrzeć do pracownic zatrudnionych w tym przemyśle. Podczas spotkania Ilona opowie o swoich doświadczeniach i obserwacjach z pobytu w rzeźni, o wyzysku nie tylko zwierząt, ale i ludzi..
Ilona Rabizo - skończyła socjologię i technologię ochrony środowiska, jest aktywistką Stowarzyszenia Otwarte Klatki, w ramach Koalicji Społecznej Stop Fermom Przemysłowym współpracuje z lokalnymi społecznościami walczącymi z masową hodowlą zwierząt.

14:00 - Projekcja filmu "W jak wybór!" - premierowy w Toruniu pokaz filmu. Naszymi gośćmi będą Łukasz Musiał i Adam Ptaszyński
Monika Bukowska, Marta Gusztab, Jarosław Jaruszewski (Bisz), Magdalena Matulka, Paweł Ochman i Dorota Sumińska to bohaterowie filmu „W jak wybór”, pierwszego w Polsce filmu edukacyjnego dla młodzieży poświęconego prawom zwierząt i weganizmowi. Sześcioro ludzi w różnym wieku, o różnych talentach i różnych zawodów łączy właśnie troska o zwierzęta i pragnienie zmieniania świata na lepsze.

14:30 - "It never ended..." - pierwsza w Polsce projekcja dokumentu ukazującego polskie realia zwierząt przeznaczonych na rzeź. Po filmie spotkanie z grupą Torun Animal Save
Dokument "it never ended..." został nagrany przez duńskiego aktywistę podczas 3-dniowego Czuwania dla Zwierząt pod jedną z największych rzeźni w Polsce na początku października tego roku.
Po projekcji grupa Torun Animal Save opowie, dlaczego bycie świadkiem dla zwierząt jest ważne i jaki sens mają czuwania.

Po jarmarku Kulturhauz zaprasza na Anarchistyczny Festiwal Filmowy ->
https://www.facebook.com/events/748159692211984/