Nieformalna grupa walcząca o poszanowanie prawa do życia i wolności wszystkich zwierząt oraz ich naturalnego środowiska.

poniedziałek, 28 marca 2016

WeganoKracja, odcinek 2

MANIFEST
Dlaczego Weganokracja?

Weganizm to nie dieta, to filozofia i systemem wartości etycznych opartych na sprawiedliwości wobec innych gatunków zwierząt.

Aktualny świat jest skorumpowany przez doktrynę eksploatacji zwierząt pozaludzkich. Źródłem znacznej większości artykułów przez nas noszonych, pitych, stosowanych w codziennym życiu jest okrucieństwo (należy też wziąć pod uwagę testy produktów) oraz dominacja nad istotami, których jedynym przestępstwem jest to, że się urodziły. Gatunkowizm, trwający dzięki użyciu siły i metod iście faszystowskich, jest tak wszechmocny jak patriarchat i kapitalizm.

Weganie to osoby zdecydowane wieść życie dalekie od eksploatacji zwierząt, w oparciu o dietę pochodzącą w 100 % z roślin i minerałów, dbają także o to, by w ubraniach, środkach czystości i kosmetykach, a też w rozrywce, nie wykorzystano żadnego zwierzęcia. Weganie zwracają uwagę na to, co stosują, czytają składniki i wybierają produkty niepochodzące od zwierząt.

Weganokracja to propozycja społeczeństwa wolnego od gatunkowistycznego faszyzmu. Na jarmarkach wegańskich, tak jak w wielu krajach, można znaleźć różnego rodzaju żywność,
prezenty, produkty i przedmioty 100% roślinne, etyczne i bezkrwawe, smaczne, pełnowartościowe, kreatywne- dzięki nim wiemy, jak można żyć i odżywiać się bez powodowania cierpienia innym.
Zapraszamy serdecznie wszystkich 9 kwietnia. Spróbujcie przepysznych dań, poznajcie naturalnie pachnące środki czystości i kosmetyki, sprawcie bliskim etyczne prezenty!

Wstęp wolny